serwis komputerowy poznań-logo naprawa komputerów poznań-strona główna serwis komputerowy poznań-strona główna serwis komputerowy poznań-kontakt
naprawa komputerów poznan-nagłówek pogotowie komputerowe 24-kontakt
naprawa komputerów poznań-nawigacja

          
serwis komputerowy poznań-nawigacja

PORADY

WIRUS UKASH/WEELSOF/POLSKA POLICJA

UKASH WEELSOF POLSKA POLICJA WIRUS

Ukash/Wellsof/Polska Policja Virus to bardzo niebezpieczna grupa oprogramowania ransomware, używanego w przestępczości internetowej. Zwykle internetowy bandyta domaga się przelania pieniędzy na konto w banku elektronicznym i obiecuje, że w zamian wyśle klucz oraz instrukcje jak odszyfrować dane.

Zazwyczaj, ten wirus wyświetla wielkie ostrzezenie, wyglądające na wysłane przez oficjalną instytucję, taką jak lokalna jednostka policyjna czy stowarzyszenie. Alarm ten tworzy obraz konkretnej instytucji, znajdującej się w Twoim kraju, informuje on, że nielegalnie oglądałeś treści chronione prawem autorskim, rozpowszechniałeś złośliwe oprogramowanie i robiłeś inne rzeczy, które są nazwane „nielegalną działalnością”.

Zablokowanie komputera może nastąpić w wyniku wejścia na zainfekowaną stronę internetową bądź otworzenia zarażonego załącznika wiadomości e-mail. Dokonywane są wtedy zmiany w plikach systemowych i rejestrze systemowym, co powoduje ograniczenie funkcjonalności komputera. Blokada działa również po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym.

Ostrzegamy użytkowników zarażonych komputerów, że ewentualne dokonanie wpłaty i uzyskanie kodu nie powoduje odblokowania komputera.

Pogotowie Komputerowe 24 świadczy usługę usunięcia wirusa z zachowaniem wszystkich danych oraz funkcjonalności komputera (programy, bazy danych). Poradzimy również jak na przyszłość zabezpieczyć się przed wszelkiego rodzaju infekcjami.